NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ?

Sıkça Sorulan Sorular

TEDAŞ Dışında Bir Elektrik Tedarikçisinden Elektrik Almak İçin Hangi Koşullar Gerekmektedir?
TEDAŞ dışında elektrik alabilmeniz için Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulu'nun belirlediği üzere yıllık elektrik tüketiminizin kWh ve üzeri olması gerekmektedir. Bu durumda TEDAŞ genel dağıtıcı kalmak koşuluyla siz elektrik alacağınız firmayı direkt olarak özgürce seçme hakkına sahip olmaktasınız.
Serbest Tüketici Nedir? Serbest Tüketici Olabilmem İçin Ne Yapmam Gerekmektedir?
Serbest tüketici elektrik faturası diğer elektrik kullanıcılarına göre fazla gelen ve bu tutarı her ay ödemek durumunda kalan kullanıcı için belirlenen bir sıfattır. Serbest tüketici olabilmek için ise aylık elektrik tüketiminin TL ' den fazla olduğunu kanıtlamak üzere geçmiş elektrik faturalarının belgelerini göstermeniz yeterlidir. Bundan sonraki aşamada seçtiğiniz bir kurumla elektrik tedariğinizi sağlayabilirsiniz.
Özel Elektrik Dağıtım Firmaları Nasıl Oluyor da Elektriği Daha Ucuza Verebiliyorlar?
Elektrik dağıtıcıları toptan bir şekilde ciddi sermayeler yatırarak elektriği alıyorlar. Bu miktarlar ölçülemeyecek derecede ciddi rakamlar olduğu için toplamda oldukça indirimli alınabilmektedir. Ucuza toptan alınan elektrik de yine indirimli bir şekilde elektrik tüketicisine yansıtılır.
Başka Bir Elektrik Dağıtıcısından Aldığım Elektrik Herhangi Bir Arıza Ya da Düzensizliğe Neden Olur mu?
Alacağınız elektrik indirimi ve buna bağlı olan şirket elektrik dağıtımı konusunda yetkili ve bilgili olacaktır. Sizin açınızdan hiçbir değişiklik olmamakta alışkanlıklarınızı değiştirecek unsurlar bulunmamaktadır. Eskiden olduğu gibi elektriğinizi düzenli ve kesintisiz olarak alırsınız ve hiçbir ekstra arızayla karşılaşmazsınız.
Elektrik Dağıtım Firmasıyla Anlaşmamız ve Geçiş Sırasında Elektrik Almamda Sıkıntı Yaşar mıyım?
Elektrik firmaları dağıtım ve aktarma sırasında oldukça profesyonel ve sistemli çalışmaktadır. Dolayısıyla elektrik dağıtım firmasına geçme sürecinizde elektriğinizde herhangi bir aksama ya da kesiklik yaşanmayacaktır.

Zaman Kaybetmeyin!

Serbest tüketici olarak indirimli elektrik kullanın!

İLETİŞİM